facebook
Regeneracja, odprężenie, natura

PLANTARUM NOWY INNOWACYJNY PROJEKT W KOSMETYCE NATURALNEJ

Zadbany senior. O skórze, która ma swoje wymagania

Zmiany, które przynosi wiek
Naturalny proces starzenia naszej skóry zaczyna się stosunkowo wcześnie, bo już w wieku 25-30 lat. Niestety często nieopatrzenie przyspieszamy go trybem życia. Palenie papierosów, nadmierne opalanie się lub po prostu niewłaściwa dieta oraz pielęgnacja utrudniają skórze regenerację. Sprawiają także, że staje się ona przesuszona, a na dotychczas gładkiej powierzchni pojawiają się zmarszczki oraz przebarwienia.

Oczywiście czynniki zewnętrzne to tylko część problemu. Nawet jeśli prowadzimy zdrowy i aktywny tryb życia, z czasem nasza skóra i tak osłabi swoją zdolność do tworzenia włókien kolagenowych, odpowiadających za jej sprężystość. Dlatego osoby starsze powinny zwrócić szczególną uwagę na zabiegi pielęgnacyjne oraz kosmetyki. Dzięki preparatom zawierającym m.in. kolagen i witaminy skóra dłużej zachowa zdrowy, zadbany wygląd.

Objawy starzenia się skóry
Jak już wspomnieliśmy, duży wpływ na starzenie się skóry mają czynniki zewnętrzne. Z wiekiem powinniśmy np. unikać długotrwałego wystawiania jej na działanie promieniowania UV. Związane jest to ze zmniejszającą się ilością i aktywnością komórek barwnikowych – melanocytów w naszej skórze, które zwykle chronią ją przed przebarwieniami.

Innym problemem, z którym borykają się osoby starsze, jest przesuszanie skóry. Cierpią z tego powodu aż trzy z czterech osób powyżej 65 roku życia! Nadmierne odwodnienie następuje z powodu obniżenia stężenia ceramidów odpowiadających za połączenia komórkowe w naszej skórze. Zmniejsza to niestety również jej odporność na czynniki pogodowe, jak wiatr czy mróz.

Z wiekiem rośnie również niedobór niektórych witamin w organizmie. Jedną z nich jest witamina D3, bez której skóra osoby starszej wolniej przyswaja wapń i fosfor. To dwa pierwiastki niezbędne nie tylko dla regeneracji skóry, ale także mocnych kości i stawów.

Skóra seniorów jest także bardziej narażona na odleżyny i odparzenia. Ma to związek z nierzadko pogorszonym stanem zdrowia, który zmusza osoby starsze do dłuższego przebywania w łóżku. Dbając o odpowiednią pielęgnację, możemy znacząco zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia.

Piękna i zdrowa skóra w każdym wieku
Jak widzimy, kosmetyki dla seniorów powinny spełnić przynajmniej kilka bardzo ważnych zadań. Muszą nawilżyć skórę, dostarczyć jej potrzebnych składników odżywczych, jak i zabezpieczyć przed negatywnymi skutkami czynników takich jak promieniowanie UV, wiatr czy niskie temperatury. Stąd obecność na rynku kosmetyków takich jak linia Seni Care, która jest skierowana właśnie do osób w podeszłym wieku.

Składają się na nią m.in. krem do ciała z tlenkiem cynku oraz krem ochronny przeciw odparzeniom. Obydwa preparaty służą zapobieganiu powstawaniu stanów zapalnych i odleżyn na skórze, nie tylko u osób unieruchomionych na dłuższy czas. Kolejnym produktem Seni Care jest szampon nawilżający do mycia suchej, wrażliwiej i podrażnionej skóry głowy. Warto również sięgnąć po olejek pielęgnacyjny, który zawiera witaminę E oraz Biokompleks lniany. Dzięki niemu skóra będzie nie tylko nawilżona, ale i bardziej elastyczna.

W ramach programu BIOSTRATEG linia Seni Care poszerzy się o nowe produkty pielęgnacyjne. Powstaną one na bazie czterech polskich roślin tj. nawłoć, lucerna, kozieradka i lnianka siewna.

Odpowiednia pielęgnacja, dieta bogata w minerały i witaminy, a także okresowe wizyty u dermatologa to najlepszy sposób, by zapewnić skórze jędrność oraz świeżość w każdym wieku. Pamiętajmy więc o rosnących z upływem czasu wymaganiach naszej cery, a będziemy się cieszyć jej zdrowiem i wytrzymałością nawet w jesieni życia.

Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.